תוספת ויוומיקס הוכחה כמסייעת בשיפור תסמיני דיכאון

דכאון

מזה עשרות שנים שנושא החיידקים בפלורת המעי נחקר. באופן שוטף מתפרסמים עוד ועוד מחקרים חדשים, המוכיחים שיש לחיידקים בגופנו השפעות נוספות ומורכבות.

לאורך שנים היו מתייחסים בעיקר להשפעות על מערכת העיכול, ואילו במחקר שפורסם לאחרונה נראה כי איזון החיידקים הטובים במעי משפיע גם על הנפש שלנו. המחקר נעשה באמצעות הפרוביוטיקה של ויוומיקס, בויוומיקס מבצעים מחקרים רבים על מנת לבחון את השפעת הפרוביוטיקה על מצבים שונים.
הפרוביוטיקה של ויוומיקס מתאפיינת ב8 זנים נבחרים שניתנים בכמות מאוד גבוהה של 450 ביליון חיידקים פעם או פעמיים ביום, החיידקים של ויוומיקס הינם חיידקים חיים.

ידוע שמיקרואורגניזמים נמצאים באיברים רבים בגופנו, גם מחוץ למערכת העיכול, למשל על העור (שזהו האיבר הגדול ביותר בגופנו), באיברי המין, במערכת הנשימה, ולהם יש השפעה על מערכת העצבים שלנו.

לצידם, קיים סוג של מיקרואורגניזמים שעשוי לעזור לבריאות הנפש על ידי השפעה על המיקרוביוטה של האורגניזם המארח. סוג זה נקרא פסיכוביוטיקה והמחקר שלו תופס תאוצה בשנים האחרונות, כאשר המיקוד הוא על ציר המיקרוביוטה-מעי-מוח (microbiota-gut-brain).

החוקרים למעשה בוחנים האם לפסיכוביוטיקה באמת יש השפעה על מצבים של דיכאון מג'ורי (major depressive disorder).

דיכאון זהו מצב יחסית נפוץ בתחום של הפרעות הנפש ולמרות שכיחותו הגבוהה, עדיין לא נמצאו לדיכאון מג'ורי פתרונות מספיק יעילים. כשני שליש מהמטופלים אינם מגיבים לטיפול תרופתי ונדרשים לטיפולים קשים שניתנים באשפוז כמו נזעי חשמל, או חומרים מרדימים כמו קטמין ועוד.

דיכאון מתבטא במצב רוח ירוד, חוסר באנרגיה, חוסר עניין, חוסר חשק לעשות דברים, הפרעות שינה, חוסר חשק מיני, חוסר הנאה, כאבים באתרים שונים בגוף, ירידה בתאבון, עייפות. זהו מצב כללי של חוסר.

במחקר קליני כפול סמיות עם הרכב הפרביוטיקה של ויוומיקס – Vivomixx®, Mendes SA, Lugano, Switzerland, המכיל 8 זנים חיידקים נבחרים, חיידקים חיים, בכמות גבוהה של 450 ביליון, הנבדקים חולקו לשתי קבוצות, אחת מהן קיבלה פרוביוטיקה של ויוומיקס, והקבוצה השניה  היתה קבוצת הביקורת שבה טופלו המטופלים בפלסבו.

משך המחקר היה 8 שבועות בלבד ונמצא שהמטופלים שטופלו בפרוביוטיקה של ויוומיקס במינון גבוה של 900 ביליון חיידקים, הראו שיפור ניכר ברמת הדיכאון שלהם!

אצל חולי דיכאון מג'ורי נמצא שיש היפר-אקטיבציה של פוטמן, המתעוררת עקב גירוי ריגשי שלילי ואילו היפו-אקטיבציה מתרחשת עקב גירוי ריגשי חיובי. במחקר שבוצע, נראה שפרוביוטיקה מווסתת ואף מפחיתה את פעילות הפוטמן ועל כן לפרוביוטיקה של ויוומיקס השפעה מיטיבה על עיבוד מידע רגשי. יש לציין שלא התרחש שום שינוי בפוטמן אצל הקבוצה שקיבלה פלסבו.

כמובן כשמטפלים בדיכאון חשוב לשלב מגוון טיפולים כדי להגיע לתוצאות,
תוספי תזונה כמו הפרוביוטיקה של ויוומיקס יכולים להשתלב היטב כחלק מהטיפול ובמקביל לכך חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע שמתמחים בתחום לקבלת טיפול מקיף.

מהכיוון שלי, של הרפואה המשלימה אוכל להגיד ששילוב צמחי מרפא בהתאמה אישית, יחד עם התאמה תזונתית, שינוי אורח חיים לפי יכולות המטופל, שילוב תוספי תזונה תומכים לפרוביוטיקה של ויוומיקס, דיקור סיני ופעילות גופנית, הינם חלק חשוב ביצירת תהליך של ריפוי.

אוהד כהן נזנין – מטפל ברפואה סינית, נטורופת והרבליסט קליני – www.refua-tivit.co.il

-דף זה אינו מיועד לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעה כלשהי של מחלה
-התוצאות עשויות להשתנות וייתכן והתוצאות אינן מייצגות או עשויות להיות מדוייקות
-מידע זה אינו מהווה ייעוץ רפואי ואין להסתמך עליו ככה

לרכישה לפרטים
וויומיקס

    ×

    התקדמו לויוומיקס הדור הבא של הפרוביוטיקה

    רוצים לשמוע עוד? השאירו פרטים ונחזור אליכם